İmplant Nasıl Yerleştirilir?

İMPLANT NASIL YERLEŞTİRİLİR?

Tek bir implant ya da bir restoratif diş tedavisinin bir parçası olarak birden fazla implantınız olsaydı, tedavi genellikle birkaç ay boyunca birkaç işlemi içerir – implant (lar) ve geçici yeni dişler genellikle bir tanesine takılı olsa da oturum, toplantı, celse. Tipik bir senaryo şöyle olurdu: –

1. Danışma ve planlama – Ayrıntılı bir tam vaka değerlendirmesinin ardından ilk konsültasyon, kemik ve diş eti yapınızı ve ağzınızın durumunu belirlemek için X-ışınları, çalışma modelleri, klinik fotoğraflar ve BT taramaları gibi çeşitli teşhis prosedürleriyle birleştirilir. Ayrıca tedavinizi baştan sona planlayacağız.

2. Bölgenin hazırlanması – Bazen sakız ve / veya kemik, kemik ve diş eti yenileme ve büyütme yoluyla yeniden inşa edilmesine ihtiyaç duyar. Bu genellikle kendi kemiğinizle karıştırılmış sığır kemiği mineralini damaktan diş eti ile birlikte kullanmakta ve bu da implant ankrajı için kemik desteğinin miktarını maksimize etmemizi sağlamaktadır. Bu, dişinizi kaybettiğinizde normal olarak ortaya çıkan dişeti ve kemik çıkıntısının büzülmesini telafi eden daha iyi bir estetik sonuç verir. Daha sonra implant yerleştirilir ve sakız dikişlenir ve geçici bir diş veya dişler genellikle geçici bir restorasyon olarak sabitlenir.

Bazen implantın yerleştirilebilmesi için bölgenin yeniden oluşturulması gerekir, böylece kemik ve sakız yeniden inşası önce yapılır ve implantlar 6 ay sonra yerleştirilir.

3. İmplant veya implantların yerleştirilmesi – Bu küçük cerrahi prosedürleri içerir. Değiştirilecek bir diş veya diş varsa, diş veya dişleri sık sık çıkarabiliriz ve aynı zamanda implant veya implantları yerleştirebiliriz.

Cerrahi tedavilerden birkaç gün sonra bazen şişlik, rahatsızlık ve olası morarma söz konusu olabilir, ancak bu sorunlar genellikle ilaç ve tedavi sonrası bakım ile iyi kontrol edilir. Tabii ki, tedavi uygun olduğunda bazı durumlarda intravenöz sedasyon ile lokal anestezi kullanılarak ağrısızdır.

4. İyileşme süreci – Dikişler tipik olarak ameliyattan 7-14 gün sonra alınır, ancak implantın ve kemiğin restorasyona hazır hale gelmesi için 6 hafta-6 ay sürer (osseointegrasyon olarak bilinen bir süreç). Bu arada, her zaman ya geçici olarak implante ya da implante hemen ya da ara restorasyon olarak bitişik dişlere sabitlenmiş dişler vardır.

5. Dişin takılması – İmplant çene kemiğine tam olarak entegre edildikten sonra, yeni bir kronu desteklemek için implanta özel bir post (veya abutment) takılır. Diş ölçüleri, ya abutment post üzerine çimentolanmış veya doğrudan implant veya implantlara korkan bir kron veya bir köprü (ya da çoklu dişlerde) yapmak için kullanılır.

Dental implant iyileştirme hakkında daha fazla bilgi alabilir veya Dental İmplant tedavilerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğer bir diş implantına sahip olmayı düşünüyorsanız, uzman ve deneyimli bir implant diş hekimi bulmak önemlidir; çünkü tüm uygulayıcılar, optimum implant ve ileri tedavileri gerçekleştirmek için yeterli beceriye sahip ve tecrübeli değildir. Windsor Diş Hekimliği Merkezi’nde yer alan bu ekip, diş hekimliğinin, Restoratif, Estetik & İmplant Dişhekimliği’nin her alanında yetenek, uzmanlık ve deneyim sahibi olmak için sunduğu en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir