Diş implantları nelerdir?

Diş İmplantları Nelerdir?

Dişlerinizi ya da sadece bir dişinizi kaybetmek sıklıkla ciddi bir psikolojik darbe olabilir. Dişleri eksik olan, takma dişler takan veya dişlerini kaybetmek üzereyken, diş implantları, eksik veya başarısız dişleri düzeltmek için mükemmel bir kalıcı alternatif ve oldukça öngörülebilir bir yol sunabilir.

Bir diş implantı esas olarak, bir taç (tek bir diş için) veya bir köprü (birden fazla diş ve implant için) şeklindeki bir diş veya dişleri desteklemek üzere çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış yapay bir kökdür.

Tek bir eksik ya da başarısız diş ya da tam bir dişe kadar herhangi bir diş, diş implantları ile restore edilebilir ve kemiği korumak ve güçlendirmek, aynı zamanda tamamen doğal görünmek ve hissetmek için oldukça tahmin edilebilir bir restorasyon sağlar.

Çıkarılması gereken dişlerin çıkarılması için, implant veya implantları, diş veya dişler çıkarıldıkça (yani hemen implantlar) mümkün olduğunca doğrudan ekstraksiyon soketlerine yerleştiriyoruz. Buna ek olarak, dişin veya dişlerin geçici olarak ‘geçici’ olarak restore edilmesi sağlanır, böylece implant veya implantlar çene kemiği içinde stabilize olurken hala çalışabilir ve gülümseyebilirsiniz.

Updated: Eylül 29, 2018 — 11:36 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir